Trivagin https://trivagin.pl Kolejna witryna oparta na WordPressie Wed, 28 Jun 2023 14:29:00 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.2.2 Swędzenie, podrażnienie, pieczenie okolic intymnych? Zobacz, jak im zapobiec. https://trivagin.pl/swedzenie-podraznienie-pieczenie-okolic-intymnych-zobacz-jak-im-zapobiec/ https://trivagin.pl/swedzenie-podraznienie-pieczenie-okolic-intymnych-zobacz-jak-im-zapobiec/#respond Fri, 10 Apr 2020 11:28:11 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=73 Swędzenie i pieczenie okolic intymnych a infekcja

Flora bakteryjna pochwy niemal w 96% jest zasiedlona przez gram-dodatnie bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Odpowiadają one za utrzymanie kwaśnego pH pochwy, które stanowi naturalną barierę przed rozwojem flory patogennej. Jeśli jej równowaga zostanie zaburzona, wówczas zwiększa się liczebność patogenów chorobotwórczych i rozwija się infekcja intymna. Może temu towarzyszyć pieczenie i świąd, lecz nie jest to jednoznaczny objaw infekcji intymnej.

Jakie mogą być inne przyczyny swędzenia i pieczenia okolic intymnych?

Świąd i pieczenie okolic intymnych może być wywołane reakcją alergiczną na używane kosmetyki, żele i pianki do higieny intymnej, płyny do kąpieli o intensywnym zapachu, a także środki piorące i płyny do płukania. Zdarza się, że przyczyną podrażnienia okolic intymnych jest używanie zapachowego papieru toaletowego lub wkładek higienicznych, a zaczerwienienie i swędzenie to efekt depilacji.

Dopochwowa antykoncepcja hormonalna, również może wywoływać dolegliwości związane z suchością pochwy, takie jak swędzenie i ból okolic intymnych. Podobna sytuacja występuje u kobiet w okresie menopauzy, gdzie spadek poziomu estrogenów wpływa negatywnie na stan ścianek pochwy, narażając je na podrażnienia. Na uczucie świądu i podrażnienia pochwy mogą również być narażone kobiety chorujące na cukrzycę lub inne choroby sprzyjające rozwojowi zakażeń grzybiczych, a także kobiety po długotrwałej antybiotykoterapii.

Sposoby na swędzenie i pieczenie okolic intymnych

Dyskomfort okolic intymnych to objaw, który nie może być bagatelizowany. Mimo że nie zawsze oznacza on rozwój infekcji, ostateczna diagnoza należy do lekarza ginekologa, który wykona odpowiednie badania. Niemniej jednak, wobec powyższych przyczyn istotne jest działanie, które będzie zapobiegać swędzeniu i pieczeniu okolic intymnych. Wśród nich wymienia się:

• Higienę intymną przy użyciu preparatów o właściwym pH z substancją nawilżającą i regenerującą
• Unikanie intensywnie zapachowych środków piorących i płynów do płukania tkanin
• Noszenie bielizny z naturalnych materiałów
• Używanie preparatów po goleniu/depilacji łagodzących podrażnienia
• Profilaktyczne używanie preparatów łagodzących

Aby łagodzić objawy takie jak świąd, pieczenie i podrażnienie okolic intymnych i pomóc sobie jeszcze przed wizytą u ginekologa, warto stosować pomocniczo odpowiednie preparaty dostępne bez recepty w aptekach internetowych i stacjonarnych. Trivagin żel* działa nawilżająco, utrzymuje prawidłowe pH skóry i przywraca naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Jego stosowanie zapewnia natychmiastową ulgę w świądzie i podrażnieniu intymnym.1 Dodatkowo, zapewnia komfort stosowania, ponieważ nie brudzi bielizny i nie pozostawia uczucia lepkości.

]]>
https://trivagin.pl/swedzenie-podraznienie-pieczenie-okolic-intymnych-zobacz-jak-im-zapobiec/feed/ 0
Dolegliwości intymne – jak wesprzeć leczenie kobiecych dolegliwości intymnych? https://trivagin.pl/gatunku-candidaa-albicans-a-do-najwczesniejszych-objawow-grzybicy-pochwy/ https://trivagin.pl/gatunku-candidaa-albicans-a-do-najwczesniejszych-objawow-grzybicy-pochwy/#respond Wed, 08 Apr 2020 00:43:45 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=39 Przyczyny i objawy dolegliwości okolic intymnych

Wśród przyczyn infekcji intymnych wymienia się:

• noszenie nieprzewiewnej i obcisłej bielizny
• podatność na nawracające infekcje
• niewłaściwa higiena intymna
• reakcje alergiczne na mydło i detergenty
• menstruacja
• przyjmowanie doustnej antykoncepcji
• antybiotykoterapia
• suchość pochwy
• aktywność seksualna
• korzystanie z basenu, sauny, solarium
• długie przebywanie w mokrym kostiumie kąpielowym
• nadmierna potliwość

Uczucie dyskomfortu okolic intymnych może oznaczać delikatne podrażnienie zewnętrznych narządów płciowych, ale w wielu przypadkach może być symptomem choroby czy infekcji intymnej. W przypadku takich uciążliwych dolegliwości jak świąd czy pieczenie sromu kobietom zależy na szybkiej uldze. Trivagin żel* do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych natychmiast łagodzi palący świąd, pieczenie i odruch drapania oraz przynosi ukojenie przy podrażnieniu zewnętrznych okolic intymnych.1 Eliminuje suchość skóry i błon śluzowych i utrzymuje właściwe pH odpowiedzialne za tworzenie bariery ochronnej skóry. Trivagin żel* wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej sromu i krocza, dzięki czemu chroni je przed rozwojem flory patogennej. Dodatkowo jest łatwy w użyciu, nie brudzi bielizny i nie pozostawia uczucia lepkości.

Rodzaje infekcji intymnych

Infekcje układu moczowo-płciowego są efektem zaburzenia prawidłowej flory fizjologicznej w pochwie.

Poniższy opis infekcji ma jedynie charakter informacyjny. W zależności od rodzaju objawów infekcji intymnych to lekarz ginekolog, jako specjalista, jest w stanie zdiagnozować chorobę oraz zalecić dalsze badania i leczenie.

Bakteryjne zakażenie pochwy (BV – Waginoza bakteryjna)

Jest to najczęściej spotykane zakażenie pochwy u kobiet w wieku reprodukcyjnym – dotyczy ono ok. 50% zgłaszanych infekcji.2

Przyczyna: Zaburzenie równowagi flory bakteryjnej pochwy, gdy ilość bakterii kwasu mlekowego, stanowiących naturalną barierę ochronną (Lactobacillus) zostaje ograniczona przez nadmierny rozwój beztlenowych bakterii szczepów takich jak Gardnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Prevotella, Mobiluncus.
Objawy: Upławy o mleczno – szarym kolorze i nieprzyjemny „rybi” zapach. Choroba może przebiegać bezobjawowo. Dlatego przy wizycie zaleca się rutynowe badanie flory pochwy.
Terapia: Zazwyczaj jest to kuracja antybiotykiem w formie doustnej lub dopochwowo. Pomocniczo zaleca się uzupełnienie bakterii kwasu mlekowego, aby wspomóc prawidłowy skład flory pochwy.
Ważne: Zaniedbanie leczenia waginozy bakteryjnej może wiązać się z groźnymi następstwami dla kobiet w ciąży oraz skutkować nawracającym zapaleniem dróg moczowych.

Grzybicze zapalenie pochwy (Kandydoza, in. Grzybica)

To druga najczęściej stwierdzana infekcja intymna.

Przyczyna: Zakażenie grzybami – drożdżakami (Candida Albicans) w czasie współżycia lub przez niewłaściwą higienę. Rozwojowi zakażenia sprzyja stan obniżonej odporności organizmu spowodowany kuracją antybiotykową, chorobami przewlekłymi (cukrzycą), ciążą lub otyłością.
Objawy: Świąd i pieczenie, ból podczas stosunku i oddawania moczu, białe serowate upławy.
Terapia: Szybkie podanie leku przeciwgrzybicznego.
Ważne: Ze względu na duży dyskomfort dla pacjentki istotne jest szybkie podanie leku przeciwgrzybiczego oraz preparatu na odbudowanie flory bakteryjnej.

Rzęsistkowe zapalenie pochwy (Rzęsistkowica)

Stanowi 5% wszystkich zakażeń pochwy.

Przyczyny: Zakażenie drogą płciową pierwotniakiem Trichomones vaginalis (rzęsistek pochwowy).
Objawy: Podrażnione miejsca intymne, uczucie świądu, pieczenia i zaczerwienienia. Pacjentki zgłaszają ból podczas zbliżenia oraz obfite upławy o zielono – żółtym lub szarym kolorze. Może towarzyszyć im „rybi” zapach.
Terapia: Najczęściej stosuje się antybiotyki oraz preparaty z bakteriami kwasu mlekowego dla odbudowy mikroflory bakteryjnej organizmu.
Ważne: Szybkie wdrożenie leczenia, aby zapobiec przeniesieniu zakażenia na szyjkę macicy, jajowody i drogi moczowe. Leczenia wymaga również partner.

Czasem do rozpoznania rodzaju infekcji nie wystarczy sam wywiad lekarski, a potrzebne jest specjalistyczne badanie. Tym bardziej pacjentka nie jest w stanie sama zdiagnozować rodzaju swojej infekcji.

]]>
https://trivagin.pl/gatunku-candidaa-albicans-a-do-najwczesniejszych-objawow-grzybicy-pochwy/feed/ 0
Aktywność sportowa – dlaczego zwiększa ryzyko podrażnień intymnych? https://trivagin.pl/ze-wzgledu-na-duzy-dyskomfort-w-codziennym/ https://trivagin.pl/ze-wzgledu-na-duzy-dyskomfort-w-codziennym/#respond Wed, 08 Apr 2020 00:43:25 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=38 Jakie są czynniki ryzyka podrażnień okolic intymnych?

W trakcie wysiłku związanego ze sportem, np. z bieganiem, jazdą na rowerze czy zajęciami fitness wzrasta temperatura ciała. Organizm schładza ją, uruchamiając pocenie, czyli odprowadzanie „wody” na zewnątrz. Odzież sportowa jest jednak najczęściej wykonana z syntetycznych włókien, co potęguje utrzymywanie ciepła i wilgoci w miejscach intymnych. Noszenie bielizny wykonanej ze sztucznych materiałów np. z poliestrowej koronki, a nie z bawełny również sprzyja zaburzeniu naturalnej flory bakteryjnej okolic intymnych stanowiącej barierę dla szczepów patogennych. Naturalny ekosystem stref intymnych u kobiety stanowi wiele różnych bakterii. W 96% jest on skolonizowany przez gram-dodatnie bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Gdy drobnoustroje patogenne zaczną się namnażać, może dojść do infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub mieszanej, a kobietom zaczynają dokuczać  nieprzyjemne objawy, takie jak świąd i pieczenie w miejscach intymnych. ² Noszenie lekkiej i oddychającej bielizny to profilaktyka infekcji intymnych nie tylko przy uprawianiu sportu, lecz także na co dzień.3

Pływanie a ryzyko infekcji intymnych

Czynnikiem ryzyka wystąpienia infekcji intymnych związanych z uprawianiem sportu może być wilgoć naturalnie występująca na basenie czy w klubie fitness, a także styczność z zawilgoconą bielizną i ręcznikami w takim miejscu. Warto także zauważyć, że samo pływanie w basenach, a także korzystanie z jacuzzi w dużym stopniu również może sprzyjać rozwojowi infekcji, ponieważ obecna w nich woda, choć oczyszczana, nie jest idealnie czysta i bywa źródłem zakażeń drobnoustrojami. Stąd  tak ważne, aby organizm kobiety mógł sam bronić się przed patogenami odpowiednim stanem flory  bakteryjnej okolic intymnych.

Jak wspomóc leczenie infekcji intymnej?

Pomocniczo w leczeniu infekcji intymnych można stosować Trivagin żel*. Przywraca on naturalną barierę ochronną okolic intymnych, dzięki czemu chroni je przed rozwojem flory patogennej. Działa nawilżająco, eliminuje suchość skóry i błon śluzowych oraz wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej sromu i krocza. Co ważne Trivagin żel* działa natychmiastowo na wynikające z infekcji dolegliwości, redukując swędzenie, podrażnienie i pieczenie okolic intymnych.4 Jest łatwy w użyciu i nie pozostawia uczucia lepkości.

Uprawiając aktywność fizyczną, warto więc mieć pod ręką Trivagin żel*. A także pamiętać o oddychającym ubraniu i przewiewnej bieliźnie, aby móc w pełni cieszyć się dobrą kondycją i komfortem każdej sfery swojego ciała.

]]>
https://trivagin.pl/ze-wzgledu-na-duzy-dyskomfort-w-codziennym/feed/ 0
Dlaczego utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy jest istotne? https://trivagin.pl/w-ofercie-marki-trivagin-dostepne-sa-takze-kapsulki-z-czterema/ https://trivagin.pl/w-ofercie-marki-trivagin-dostepne-sa-takze-kapsulki-z-czterema/#respond Wed, 08 Apr 2020 00:43:11 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=37 Lactobacillus¹, zapewniające odpowiednio kwaśne pH na poziomie 3,8 – 4,5%. Jak utrzymać prawidłowe pH okolic intymnych, aby zapewnić naturalną barierę przed kobiecymi dolegliwościami?]]> Właściwe pH pochwy a kwas mlekowy

Odpowiednio kwaśne pH okolic intymnych jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania układu moczowo – płciowego. Za utrzymanie prawidłowego pH pochwy odpowiada poziom kwasu mlekowego, który stanowi naturalną część ekosystemu pochwy. Gdy pH pochwy jest kwaśne, bakterie kwasu mlekowego mają stworzone idealne warunki, aby odpowiednio szybko się namnażać i przywracać prawidłową liczebność swej kolonii. Zmiana fizjologicznego pH pochwy powoduje, że spada ilość pałeczek kwasu mlekowego i namnażają się patogenne bakterie i drożdżaki. Za pomocą pH testu można sprawdzić środowisko pochwy, które powinno mieć odczyn kwaśny, mieszczący się w zakresie 3,8-4,4 pH.

Co ma wpływ na stan fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy?

Na stan flory bakteryjnej pochwy i utrzymanie prawidłowego pH ma wpływ wiele czynników, Wśród nich wymienia się:
• ogólny stan organizmu – tu wymienić należy obniżoną odporność organizmu, m.in. przez infekcje ogólne organizmu, antybiotykoterapię czy chemioterapię. Na ogólny stan organizmu u kobiety mają również wpływ zmiany hormonalne, np. podczas stosowania środków antykoncepcyjnych, menstruacji, ciąży czy menopauzy.
• higiena osobista – używanie mydeł podnoszących pH pochwy, czy wysuszających środków myjących
• aktywność fizyczna – np. częste korzystanie z basenu, sauny, jacuzzi
• częste podróże i zmiany miejsca pobytu
• aktywność seksualna

Jak skutecznie zadbać o florę bakteryjną ?

Dieta bogata w bakterie kwasu mlekowego pomaga w uzupełnieniu odpowiedniej flory bakteryjnej organizmu. W celu jej uzupełnienia zaleca się stosowanie suplementów diety zawierających Lactobacillus.

]]>
https://trivagin.pl/w-ofercie-marki-trivagin-dostepne-sa-takze-kapsulki-z-czterema/feed/ 0
Grzybica pochwy – co robić, żeby nie powracała? https://trivagin.pl/grzybica-pochwy-co-robic-zeby-nie-powracala/ https://trivagin.pl/grzybica-pochwy-co-robic-zeby-nie-powracala/#respond Wed, 08 Apr 2020 00:42:09 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=36 Mam upławy – czy to grzybica pochwy?

Grzybica pochwy dotyka większości kobiet w wieku rozrodczym, a w ciąży ta przykra dolegliwość pojawia się nawet u 75% kobiet. Za zakażenie odpowiedzialny jest drożdżak z gatunku Candidaa albicans, a do najwcześniejszych objawów grzybicy pochwy, które mogą zwiastować zakażenie tym drożdżakiem jest swędzenie pochwy i uczucie podrażnienia okolic intymnych.2,3 Czasem pojawiają się obrzęki lub otarcia, a także pieczenie podczas oddawania moczu. Objawem, który budzi najwięcej niepokoju są gęste, białe i grudkowate upławy i to one stanowią dla pacjentek sygnał do wizyty u ginekologa.4

Jakie są przyczyny nawracających infekcji pochwy?

Podobnie jak przy pierwszym wystąpieniu infekcji grzybiczej pochwy, za nawracające dolegliwości również odpowiedzialne są drożdżaki z gatunku Canndida albicans. W drogach rodnych mogą się pojawić, gdy zostaje zaburzona mikroflora bakteryjna. Dlatego też, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów konieczny jest kontakt z lekarzem ginekologiem, który zleci badania identyfikujące występujące schorzenie i dopiero na tej podstawie dopasuje odpowiedni i skuteczny sposób leczenia. Obecność Candida albicans identyfikuje się na podstawie posiewu, który umożliwia identyfikację drożdżaków, a właściwa diagnoza jest kluczowa dla kobiet z nawracającymi objawami infekcji intymnych. Ważne jest odpowiednie pH – kwaśne zapobiega rozwojowi, patogenów chorobotwórczych. Aby zapobiec nawrotom grzybicy, zaleca się zwrócić uwagę na czynniki sprzyjające rozwojowi Candida.3 Zaliczamy do nich:

Osłabienie układu odpornościowego organizmu poprzez stosowanie długotrwałej antybiotykoterapii – co negatywnie wpływa na naturalną florę bakteryjną, jednocześnie sprzyja rozmnażaniu się grzybów.
Cukrzyca – wysoki poziom cukru w moczu stanowi pożywkę dla drożdżaków.
Przyjmowanie doustnej antykoncepcji
• Zwiększenie ilości estrogenów we krwi
• Wczesny wiek rozpoczęcia współżycia seksualnego
• Częsta zmiana partnerów seksualnych
• Częste zmiany miejsca pobytu
• Korzystanie z kąpielisk wodnych

Flora bakteryjna jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany, dlatego zbyt intensywna higiena okolic intymnych to również element sprzyjający nawrotom infekcji.

Jak załagodzić objawy grzybicy pochwy?

Infekcje intymne mogą wystąpić nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Aby ta nieprzyjemna dolegliwość nie wpłynęła na normalne funkcjonowanie, warto zastosować wyrób medyczny Trivagin Żel*. Produkt łagodzi objawy infekcji intymnych takie jak pieczenie i świąd, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem stosowania zaleceń lekarza, można odczuć ulgę. Forma żelu jest łatwa w użyciu, nie brudzi bielizny i chroni okolice intymne przed dalszym rozwojem flory patogennej. Natychmiastowe działanie Trivagin Żel* pozwala pozostać aktywną przez cały dzień, bez potrzeby rezygnacji z codziennych obowiązków i planów.

]]>
https://trivagin.pl/grzybica-pochwy-co-robic-zeby-nie-powracala/feed/ 0
Komfort intymny FAKTY i MITY https://trivagin.pl/komfort-intymny-fakty-i-mity/ https://trivagin.pl/komfort-intymny-fakty-i-mity/#respond Wed, 08 Apr 2020 00:41:27 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=35 FAKT: co 4 wizyta w gabinecie ginekologicznym dotyczy infekcji intymnej. Tą uciążliwą dolegliwość spotyka coraz więcej kobiet, niezależnie od wieku. Infekcje bakteryjne, grzybicze czy mieszane charakteryzują się podobnymi objawami, które skutecznie utrudniają kobietom codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem może być profilaktyka, która prowadzona we właściwy sposób uchroni od nawracających infekcji intymnych. Co robić, a czego się wystrzegać, aby była skuteczna? ]]> MIT: Częsta higiena zapobiega infekcjom intymnym

Flora bakteryjna okolic intymnych stanowi barierę dla szczepów patogennych. W jej składzie występują głownie bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Naturalnie, kwaśne pH pochwy jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania układu moczowo-płciowego. Według badań, podatność na stany zapalne okolic intymnych wiąże się  nie tylko z brakiem, ale i ich nadmierną higieną.2,3 Ważne by myć jedynie zewnętrzne okolice intymne – srom, unikając wprowadzania produktów myjących do wnętrza pochwy, która oczyszcza się samodzielnie. Zbyt częste podmywanie zaburza naturalną mikroflorę i  staje się najczęstszym powodem pojawienia się infekcji intymnych.

FAKT: Bielizna ma znaczenie

Noszenie lekkiej i oddychającej bielizny to świetny sposób na profilaktykę infekcji intymnych.2 Najlepszym wyborem są bawełniane figi lub bokserki w odpowiednim rozmiarze. Noszenie bielizny typu stringi lub za mała bielizna mogą podrażniać okolice intymne, a powstałe uszkodzenia stanowią idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Bielizna wykonana z poliestru i innych sztucznych materiałów np. bielizna koronkowa również sprzyja nawracającym infekcjom. Są to materiały nie przepuszczające powietrza, dlatego też stanowią idealne środowisko do rozwoju patogenów. 2  Dobrym rozwiązaniem jest częste noszenie spódnic i sukienek, które zapewniają przewiewność okolic intymnych.

MIT: Spanie w bieliźnie jest zdrowe

Wręcz przeciwnie! Spanie bez bielizny to zalecenie rekomendowane przez ginekologów, które zapewnia przewiewność okolic intymnych, a tym samym zapobiega wystąpieniu infekcji.4 Jakikolwiek kontakt okolic intymnych z bielizną sprzyja wytwarzaniu śluzu, przez błonę śluzową pochwy. W przypadku spania bez bielizny, możemy zmniejszyć ryzyko występowania infekcji oraz  towarzyszącym jej upławom. Tym sposobem możemy spać spokojnie bez obaw o nasze zdrowie intymne i czystość pościeli.

MIT: Dieta nie ma wpływu na nawracające infekcje intymne

Prawidłowy sposób odżywiania ma znaczący wpływ na wiele aspektów naszego życia, także na zdrowie intymne. Potwierdza to badania przeprowadzone w Pracowni Ginekologicznej poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, które wykazało, że aż 81% pacjentek nie znało czynników profilaktycznych okolic intymnych związanych z dietą.2 Prawidłowy jadłospis powinien zawierać jak najwięcej naturalnych, nieprzetworzonych składników, bez konserwantów. Wskazane jest spożycie produktów pełnoziarnistych, sezonowych warzyw, chudego mięsa i jaj, a także produktów będących źródłem wapnia – mleka, serów oraz jogurtów i kefirów. Stanowią one naturalne źródło „dobrych” bakterii, które mają dobroczynne właściwości dla naszego organizmu,  wpływają m.in. na  odbudowę mikroflory pochwy i jelit. Składnikiem, który wymaga szczególnej eliminacji jest cukier, ponieważ jego nadmierna obecność może sprzyjać rozwojowi nieprawidłowej flory bakteryjnej, wzmagając tym samym rozwój infekcji intymnych m.in. grzybicy pochwy.5

FAKT: Stosowanie kapsułek z bakteriami kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus uzupełniają florę bakteryjną

Znaną metodą na uzupełnienie flory bakteryjnej jest doustne stosowanie kapsułek z bakteriami kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Według opinii zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego skład ilościowy i jakościowy mikroflory pochwy nie jest stały i charakteryzuje się zmiennością w obrębie populacji zamieszkujących różne regiony geograficzne świata.6 Dlatego istotne jest, aby składniki wybranego preparatu odpowiadały naturalnej florze populacji kobiet, do których są kierowane. Badania pokazują, że w mikroflorze biocenozy pochwy Polek wykazano przewagę gatunków Lactobacillus takich jak: L. fermentum, L. plantarum oraz L. delbrueckii, L. gasseri i L. rhamnosus. Wśród preparatów dostępnych na rynku profil bakteryjny najlepiej odzwierciedla TRIVAGIN kapsułki. Jego skład ma najwyższy Indeks Zgodności z florą pochwy polskich kobiet. Występuje w wygodnej formie doustnej dzięki czemu pozwala na uzupełnienie m.in. mikroflory pochwy i jelit. Kapsułki Trivagin to suplement diety służący do codziennego uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej, dla wszystkich kobiet w tym: dla kobiet w ciąży, połogu, a także korzystających z publicznych basenów lub często podróżujących.

]]>
https://trivagin.pl/komfort-intymny-fakty-i-mity/feed/ 0
Upławy – naturalna wydzielina czy już infekcja intymna? Jak je odróżnić? https://trivagin.pl/uplawy-naturalna-wydzielina-czy-juz-infekcja-intymna-jak-je-odroznic/ https://trivagin.pl/uplawy-naturalna-wydzielina-czy-juz-infekcja-intymna-jak-je-odroznic/#respond Mon, 06 Apr 2020 00:58:48 +0000 http://trivagin.dvelop.pl/?p=34 W ciągu życia kobiety skład mikroflory ulega zmianie i jest ściśle powiązany z jej wiekiem. W okresie dojrzałości płciowej pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus stanowią 96% prawidłowej flory bakteryjnej.1,2

Większość kobiet co najmniej 1 raz w życiu doświadczyła infekcji intymnej, a 40-50% kobiet leczyła infekcję intymną więcej niż 2 razy.1

Jak odróżnić upławy od naturalnej wydzieliny?

Prawidłowa, normalna wydzielina z pochwy jest mleczna lub przejrzysta i pozbawiona zapachu. Nadmierną wydzielinę nazywamy upławami, jednak nie każde z nich mają charakter zapalny.3 Ilość śluzu z pochwy jest uwarunkowana zmianą poziomu estrogenów i progesteronu, a tym samym fazą cyklu miesiączkowego, dlatego jej zmiana nie zawsze musi być powodem do niepokoju. Sytuacja wygląda inaczej, gdy zauważymy różnicę w kolorze lub w zapachu wydzieliny – pojawią się pieniste, serowate, brązowe czy żółte upławy i będzie towarzyszył im nieprzyjemny zapach, ból, świąd i pieczenie okolic intymnych.2 W 90% przypadków przyczyną upławów jest bakteryjne zapalenie pochwy (Bateria vaginosis) lub grzybica pochwy (najczęściej wywoływane przez Candida albicans) oraz rzęsistkowica.1,2 Wygląd wydzieliny jest zwykle uzależniony od rodzaju występującego zakażenia, dlatego ostateczna diagnoza jest po stronie specjalisty jako wynik badania, analizy materiału klinicznego oraz wywiadu przeprowadzonego przez lekarza, który zapyta o czas trwania upławów, ogólny stan zdrowia (cukrzyca sprzyja zakażeniom grzybiczym), przyjmowane leki, a także związek z uprzednimi dolegliwościami o podobnym charakterze.

Mam upławy – jak powinnam sobie z nimi poradzić?

Leczenie infekcji intymnych, jakimi są upławy w głównej mierze zależy od przyczyny ich powstawania, a jego skuteczność – od dopasowania terapii do wyników badań. Przyczyn pojawiania się lub nawracania infekcji intymnych jest wiele. Częste podróże, regularne korzystanie z basenu, sauny czy solarium oraz czas w trakcie i po menstruacji to okoliczności, które sprzyjają pojawianiu się upławów. Aby wspomóc leczenie infekcji intymnej, grzybiczej lub bakteryjnej pomocne może być stosowanie wyrobu medycznego Trivagin Żel*. Preparat łagodzi objawy takie jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie czy podrażnienia towarzyszące upławom. Nawilża i przywraca naturalną barierę ochronną okolic intymnych, dzięki czemu chroni je przed rozwojem flory patogennej. Utrzymuje właściwe pH odpowiedzialne za tworzenie bariery ochronnej skóry i wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej.4 Wdrożenie odpowiedniego leczenia infekcji intymnych to jedno z rozwiązań. Warto jednak sprawdzić, czy nawracające infekcje nie są skutkiem reakcji alergicznych na środki piorące lub bieliznę. Problem może się również nasilać przy nadmiernej higienie okolic intymnych i użyciu nieodpowiednich środków myjących, które działają negatywnie na naturalną florę bakteryjną.

]]>
https://trivagin.pl/uplawy-naturalna-wydzielina-czy-juz-infekcja-intymna-jak-je-odroznic/feed/ 0